укррус

Телефони у Вараші

  • (096) 120-82-05
  • (095) 781-42-61

Переведення годинника на зимовий час 2018.

Коли переводять часи 2018?..

28 жовтня 2018 - перехід на зимовий час. Чи будуть переходити на літній час в 2019 році? 

Незважаючи на численні спроби відмовитися від переведення часу на літній час, а потім знову на зимовий в 2018 році Україна в ніч з 27 на 28 жовтня переводить годинники на зимовий час, тобто на годину назад.

В Україні щорічне переведення годинників на годину вперед влітку, і взимку на годину назад регламентується постановою Кабінету Міністрів України від 13.05.1996г. №509 "Про порядок обчислення часу на території України."

Під терміном "зимовий час" мається на увазі стандартний час для кожної конкретної території - для певного часового пояса.

Літній час - це час, який встановлюється на літній період з метою ефективнішого використання денного світла, тобто світлого часу доби. Хоча буває вводять саме і "зимовий час" в тому плані, що восени переводять стрілки годинника на 1  (одну) годину назад щодо стандартного часу для даного часового поясу, а навесні повертають стрілки назад.

 Історія переходу на літній і зимовий час.

Ідея "літнього часу" належить Бенджаміну Франкліну. Бенджамін Франклін - один із батьків-засновників США, політичний теоретик, вчений, винахідник, письменник і дипломат, національний герой США, лідер війни за незалежність США у 1775-1783 роках.

Цікавий факт, що Бенджамін Франклін ніколи не був президентом США. Портрет Бенджаміна Франклінф зображений на 100-доларовій купюрі.

Вперше переведення стрілок годинника на годину вперед влітку і на годину назад взимку  взимку був проведений у Великобританії в 1908 році в деяких маєтках короля Едварда VII, з метою заощадження палива, свічок та гасу.

Справжнім піонером запровадження літнього часу стала Німеччина. Під час Першої світової війни 30 квітня 1916 року стрілки годинника перевели на годину вперед, а 1 жовтня 1916 року на годину назад. Незабаром такі ж зміни впровадила і Великобританія. Більшість її союзників і багато європейських нейтральних країн незабаром наслідували цей приклад. Слідом за ними, в 1918 році, конгрес США запровадив поділ країни на часові пояси і ввів літній час.

Втім, після закінчення Першої світової війни Німеччина (в 1918 році) відмовилася від переходу на літній час, США відмовилося в 1919 році. Але з початком Другої світової війни літній час запровадили знову - Німеччина в 1940 році, Сполучені Штати Америки - в 1941 році.

У багатьох країнах літній час має назву daylight saving time (DST) - час, зберігаючий денне світло. Також використовується назва summer time - літній час. У зимовий період року застосовується назва standard time - стандартний час, normal time - нормальний час або winter time - «зимовий» час

На сьогоднішній день переведення стрілок в 2018 році в залежності від пори року здійснюється приблизно в 70-ти країнах світу, зокрема майже у всіх країнах Європи (крім Ісландії, Білорусі і Росії).

 Відмова від переведення годинників

Все більше країн у світі приймають рішення про відмову від літньо-зимових переведень годиннкика спираючись на відсутність відчутної ​​економії енергії. У деяких країнах спостерігається навіть збільшення витрат електроенергії - штат Індіана США, Великобританія, наприклад.

Однією з перших країн, які відмовились від переведення годинників стала Японія -  ще в 1952 р, знову ж з через відсутність суттєвої економії енергії. Але слід зазначити, що переведення годинників в Японії було насаджене за ініціативою окупаційної американської адміністрації в 1946 році.

Крім того, нещодавно Єврокомісія приступила до всебічного вивчення економічної сторони питання, а також практичного і медичного його аспектів. При цьому в країнах Євросоюзу пропонується назавжди відмовитися від переведення стрілок в 2019 році, а сезонне переведення стрілок годинника буде скасовано у всьому Євросоюзі.

Таким чином, останній обов'язковий перехід на літній час в країнах ЄС відбудеться 31 березня 2019 року. А далі ті країни, які захочуть назавжди повернутися до зимового часу, зможуть це зробити 27 жовтня 2019 року. Після цієї дати в ЄС сезонні переведення годинника будуть скасовані. Кожна держава-член ЄС сама має визначити, жити за літнім чи зимовим часом.

 

Рано темніє і доводиться проводити з дітьми більше часу вдома. Це не привід нудитись. 

Стрибунці.

Ходунки, каталки або штовхачики обирайте ТУТ.

Музичні столики - це розвага для дітей від 9 місяців до 2 років.